Krediitkaardid

Krediitkaart on plastikust kaart, mis võimaldab omanikul osta kaupu ja teenuseid krediidi alusel. See tähendab, et krediitkaardi omanik saab teha oste ja maksta neid hiljem tagasi. Krediitkaardid on levinud maksevahend, mida väljastavad pangad ja muud finantsasutused.

Krediitkaardi omadused:

Krediidilimiit: See on maksimaalne summa, mida saate kaardilt laenata. Krediidilimiit sõltub teie krediidiajaloost ja sissetulekust.
Intressimäär: Kui te ei maksa krediitkaardi saldot täielikult ära iga kuu, siis tuleb intressi maksta jäägilt.
Graatsia periood: See on aeg, mille jooksul saate tasuda krediitkaardi saldot ilma intressi maksmata. Tavaliselt on see 25–30 päeva.
Tasud: Mõned krediitkaardid nõuavad aastatasu. Lisaks võib kaardil olla ka muud tasud, näiteks hilinenud maksete või üle limiidi mineku eest.

Erinevad tüüpi krediitkaardid:

Standardne krediitkaart: Tavaline krediitkaart ilma eriliste lisadeta.
Preemiakaardid: Need kaardid pakuvad preemiaid iga kord, kui teete oste. Näiteks võite saada sularaha tagasi, lennupunkte või kinkekaarte.
Reisikaardid: Need on mõeldud inimestele, kes reisivad sageli. Pakutakse lennupunkte, reisikindlustust ja muid reisiga seotud eeliseid.
Kütusekaardid: Need pakuvad allahindlusi ja preemiaid kütuse ostmisel.
Ärikaardid: Need on mõeldud ettevõtetele ja pakuvad erinevaid äriga seotud eeliseid.
Üliõpilaskaardid: Need on mõeldud üliõpilastele ja neil on sageli madalamad krediidilimiidid ja intressimäärad.
Tasulised krediitkaardid: Need kaardid nõuavad aastatasu, kuid pakuvad sageli paremaid preemiaid ja eeliseid.
Turvalised krediitkaardid: Need on mõeldud inimestele, kellel on madal krediidiskoor või puudub krediidiajalugu. Nõuab tagatisraha, mis määrab krediidilimiidi.