Väikelaenud

Väikelaen on laenutoode, mis on mõeldud väiksemate summade laenamiseks lühema perioodi jooksul. Väikelaenu summad ja tagasimakse perioodid võivad erineda, kuid tavaliselt jäävad summad mõnest sajast eurost mõne tuhande euroni ja laenuperiood võib olla mõnest kuust mõne aastani.

Väikelaenu omadused:

Kiire taotlemine: Tavaliselt on väikelaenu taotlemise protsess lihtne ja kiire, sageli saab laenu taotleda interneti teel ja raha kätte samal päeval.
Lühem laenuperiood: Väikelaenude tagasimakse periood on tavaliselt lühem kui teiste laenutoodete puhul.
Kõrgem intressimäär: Võrreldes pikemaajaliste laenudega võib väikelaenul olla suhteliselt kõrgem intressimäär.
Vähem bürokraatiat: Väikelaenu taotlemisel võidakse nõuda vähem dokumente ja laenu saab sageli taotleda ilma tagatiseta.

Erinevused krediidikonto ja väikelaenu vahel:

Laenusumma väljamakse: Väikelaenu puhul makstakse laenusumma tavaliselt korraga välja, samas kui krediidikonto puhul saab klient raha kasutada järk-järgult kuni krediidilimiidi ulatuses.
Intresside arvutamine: Väikelaenu puhul makstakse intressi kogu laenusumma pealt alates laenu väljamaksmise hetkest, samas kui krediidikonto puhul makstakse intressi ainult kasutatud summalt.
Tagasimakse: Väikelaenu puhul on tagasimaksegraafik eelnevalt kindlaks määratud ja kliendil tuleb maksta kindlad summad igal kuul. Krediidikonto puhul on tagasimaksegraafik paindlikum ja sõltub kasutatud krediidist.
Eesmärk: Väikelaen on tavaliselt mõeldud konkreetseks otstarbeks (näiteks remont, suurem ost jne), samas kui krediidikonto on mõeldud jooksvate kulude katmiseks.